Spodziewając się kłopotów: mit opieki prenatalnej w Ameryce ad

Uwaga na te problemy jest jedną z mocnych stron położnych, które spędzają więcej czasu ze swoimi pacjentami i wydają się komunikować z nimi skuteczniej. Silny może być zafałszowany za zawyżanie jego sprawy. Badacze zajmujący się położnictwem, w tym Goldenberg i Rouse w artykule przeglądowym z 1998 r. W czasopiśmie ( Zapobieganie przedwczesnemu porodowi , 1998; 339: 313-20), stwierdzili, że istnieją raczej sprzeczne dowody, a nie dowody, na skuteczność niektórych leków. interwencje prenatalne. W swojej w dużej mierze negatywnej ocenie środków tokolitycznych, Strong zaniedbuje wspomnieć o ich wartości w dostarczaniu czasu na podanie kortykosteroidów, które okazały się wartościowe w zmniejszaniu powikłań u wcześniaków. Niektórzy mogą spierać się o jego wnioski dotyczące witamin i szyjki macicy. I zdecydowanie nie zwraca uwagi na poszerzanie wiedzy na temat zakażeń macicznych i bakteryjnego zakażenia pochwy jako możliwych przyczyn przedwczesnych porodów i stosowania antybiotyków w celu zapobiegania takim porodom. Chociaż twierdzi, że macierzyńska rola zaczyna się od poczęcia, a nie od porodu, nie zaleca on inicjacji opieki przed poczęciem. W coraz większym stopniu system publicznej opieki zdrowotnej zaleca rozpoczęcie opieki zdrowotnej związanej z ciążą przed zajściem w ciążę, aby umożliwić zaplanowanie ciąży i wprowadzenie suplementacji kwasem foliowym, ustabilizowanie stanów medycznych, takich jak cukrzyca, oraz pomoc kobietom w unikaniu szkodliwych substancji, takich jak: tytoń, alkohol i narkotyki.
Niewiele jest tu nowych; raczej, książka syntetyzuje materiał z fachowych czasopism i popularnej prasy. To, co sprawia, że książka jest ważna, to jej wszechstronność, ogólna czytelność oraz fakt, że została napisana przez praktykującego lekarza położnika, a nie pracownika służby zdrowia lub akademickiego położnika. Autor stwierdza, że książka jest przeznaczona dla rodziców i osób odpowiedzialnych za politykę zdrowotną. Niektóre z tych selekcji są zdecydowanie adresowane do kobiet, z tematami podchodzącymi pod kątem tego, co powinieneś zrobić. Ale najdłuższy rozdział Interesariusze (który ma 62 strony i zawiera 234 odnośniki) to nieco techniczny opis systemu świadczenia usług zdrowotnych. Ten rozdział i ten zatytułowany Pieniądze są adresowane do tych, którzy podejmują decyzje dotyczące zatrudnienia, ubezpieczenia zdrowotnego, zaniedbań i systemów opieki nad noworodkiem. Tacy czytelnicy powinni znaleźć zalecenia dobrze uzasadnione i prowokacyjne. Chociaż przyszli rodzice mogą być zainteresowani szerszym obrazem, a szczególnie w sekcjach dotyczących pytań, które powinni zadać swoim lekarzom, nie jest to książka dla kobiet, które szukają ogólnych porad na temat radzenia sobie z ciążą.
Chociaż Strong wspomina o potencjalnej roli nabywców firm ubezpieczeniowych i agencji federalnych, książka zostałaby wzmocniona poprzez włączenie bardziej precyzyjnych opisów kroków, które Kongres, legislatury stanowe, agencje rządowe i American College of Obstetricians i Gynecologists powinni podjąć się wdrożenia jego zaleceń. Podsumowanie tych zaleceń w ostatnim rozdziale zwiększyłoby również prawdopodobieństwo, że ta wymagająca książka przyniesie pożądany i prawdopodobnie korzystny wpływ na praktykę położnictwa w Stanach Zjednoczonych.
Lorraine V Klerman, Dr.PH
University of Alabama w Birmingham, Birmingham, AL 35294

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: zespół sweeta, niedokrwistość pokrwotoczna, zwapnienie aorty ]
[podobne: listerioza objawy, makulski piła, polting foam ]