Patologiczny hazard: podejmowanie problemu medycznego

Hazard zawsze istniał, ale dopiero niedawno przyjął kolorowe i łatwo dostępne formy, które znamy dzisiaj. Zasadniczo, hazard wiąże się z cennymi – zwykle pieniędzmi – z wynikiem zupełnie nieprzewidywalnego wydarzenia. Innymi słowy, hazardem rządzą zdarzenia, które występują przypadkowo – stąd określenie gry hazardowe . Głównym zadaniem gracza jest wykorzystanie wszelkich dostępnych informacji do przewidywania wyniku gry (choć jest to oczywiście nieprzewidywalne ). Możemy się zastanawiać, dlaczego ktoś ryzykowałby swoim finansowym bezpieczeństwem w tak podejrzanym przedsięwzięciu. Jednak większość graczy zachowuje się tak, jakby wynik ich gry zależał od ich osobistych umiejętności i umiejętności korzystania z nich w odpowiednich momentach. W świecie hazardzistów umiejętności mogą wpływać na szansę. W rzeczywistości jednak przypadek ma ostatnie słowo. Ponad dwie trzecie dorosłych uprawia hazard regularnie. Dla większości z tych osób hazard jest działaniem relaksującym i nie ma żadnych negatywnych konsekwencji. Jednak dla innych hazard staje się nieporządkiem, charakteryzującym się niepohamowaną chęcią postawienia pieniędzy. Ostatecznie dominuje on w życiu gracza i ma wiele negatywnych konsekwencji dla samych graczy, ich przyjaciół, rodziny i pracodawców. Eksperci są zgodni, że koszty społeczne patologicznego hazardu są ogromne.
Szacuje się, że nadmiernie korzysta z gry 1,5 procenta dorosłych. Biorąc pod uwagę, że powszechność hazardu wiąże się z dostępem do gier hazardowych i że nowe formy hazardu są stale zalegalizowane w Stanach Zjednoczonych i większości innych krajów zachodnich, liczba ta prawdopodobnie wzrośnie. Hazard patologiczny jest obecnie jednym z najszybciej rosnących problemów ze zdrowiem psychicznym w tych częściach świata.
Co zaskakujące, dopiero dwie dekady temu patologiczny hazard został po raz pierwszy uznany za zaburzenie psychiczne. Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego uznanie psychiatrycznego aspektu tego zaburzenia było tak długo opóźnione; inni jednak mogą się zastanawiać, czy hazard zasługuje na uznanie jako zaburzenie w ogóle. Pod wieloma względami hazard wydaje się dość nieszkodliwy. W rzeczywistości to nie sam akt hazardu jest szkodliwy, ale raczej błędne koło uruchamiane przez graczy próbujących odzyskać swoje straty. Cykl ten rozpoczyna się, gdy gracz wpłaca pieniądze, których nie może utracić, a następnie, z winy logiki, kontynuuje grę, aby odzyskać utraconą kwotę. Hazardzista nie rozumie, że hazardem rządzą wyłącznie przypadkowe zdarzenia. On lub ona próbuje kontrolować wynik gry, wymyślając strategie, aby pokonać grę .
Patologiczny hazard: Problem medyczny, podzielony na 14 rozdziałów, prezentuje wyjątkową i odświeżającą perspektywę na jego temat. Castellani rozpoczyna od śledzenia historii patologicznego hazardu i postępuje z wyraźnym, zintegrowanym i pełnym opisem pierwszej jednostki leczenia formalnego, stworzonej przez nieżyjącego już doktora Roberta Custera. Castellani opisuje niektóre z przykrych społecznych kontrowersji związanych z legalizacją hazardu. W szczególności krytykuje on podwójną rolę przyjętą przez rząd, który stara się chronić społeczeństwo poprzez regulowanie hazardu, jednocześnie zachęcając do tej lukratywnej działalności
[więcej w: objętość wyrzutowa serca, memantyna, niedokrwistość pokrwotoczna ]
[patrz też: rona ełk, btfoto, afrodyta przysieki ]